piątek, 21 września 2012

Czas szkoły...

No i znowu jak co roku rozpoczął się rok szkolny...Który niestety oznacza też mniej czasu dla psa, ale jakoś udaję się to pogodzić. Wakacji już nie ma, ale można je powspominać:
Przez te dwa miesiące za dużo się nie nauczyliśmy, ale za to byliśmy na sopockim i poznańskim dcdc, więc to już coś!:) Apropo Poznańskiego...jak zwykle zapraszam na zdjęcia LINK. W tym roku mieliśmy również Mistrzostwa Europy, więc było podwójnie super. Codaśny niestety nie był ze mną we wszystkie 3 dni ze względu na zdjęcia, ale jemu chyba nie przeszkadzało, że chociaż 2 dni mógł sobie spokojnie poodpoczywać w domu.
Przejdźmy z powrotem do wakacyjnych podsumowań. Zaczęłam pracować nad tempem mojego psa. Co jak widać na filmiku owocuje. Mam nadzieję, że się nie spali i będzie cały czas tak fajnie biegał jak ostatnio.
Znowu zaczął uwielbiać piłkę! Zrobi dla niej wszystko! Ostatnio zawsze jak mu ją pokaże czeka na rzut.
Ale z resztą nie tylko piłkę jak widać...:) Szarpanie ćwiczymy. Na dwór jeszcze z nim nie przeszłam. Powolutku dojdziemy do etapu kiedy mój pieso będzie tak pewny siebie, że na dworze też się poszarpie.
No to myślę, że na temat wakacji to tyle...Zacznijmy od tego, że nie tylko ja poszłam do szkoły, ale Cody również! Od początku września chodzimy na kurs posłuszeństwa co na pewno też pomoże z jego skupieniem i z wieloma innymi rzeczami. Będziemy chodzić na szkolenie aż 3 miesiące, więc mam nadzieję, że coś dobrego z niego wyniknie...

Wywnioskowałam ze spacerów, że mój pies ma problemy z zostawiem. Przynajmniej przy psach. Kiedy zostawie go przy drzewie i odejdę na 20m to zostanie, ale jak ma zostać na 5m ode mnie przy psach to już ma jakieś hamulce. Także zostawanie również trzeba jak widać poćwiczyć.
Mam w planach pojechać z nim na zawody treningowe w październiku. Mam nadzieję, że moje plany wypalą, bo chciałabym wypróbować w końcu to moje białe "coś".
Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam...:P


7 komentarzy:

 1. Rzeczywiście, tempo macie co raz lepsze :D Robicie znaczne postępy :) A do jakiej szkoły chodzicie? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę Cody jest bardzo szybki na torze. Fajnie frisbujecie, o wiele lepiej niż my. Fajnie wam wychodzą vaulty i overki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hodowla wybrana? Kiedy Cody przestanie być jedynakiem? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ;) Jak wszystko wypali to w przyszłym roku, więc ma jeszcze trochę czasu:P

   Usuń
 4. Widać postępy. ;]
  Cudy jest bardzo mądrym i zdolnym psiakiem i
  na pewno uda wam się opanować resztę zadań ;)

  Pozdrawiamy ;*
  W wolnej chwili zapraszamy do nas ;]

  OdpowiedzUsuń